למי כדאי במיוחד להגיע לטיפול פדיקור רפואי?

לפני 5,000 שנים צבע הציפורניים ברגליים בסין העיד על מעמד חברתי, כשלמשל ציפורניים מלכותיות זכו לגוון שחור או אדום. עדויות על פדיקור התגלו בחפירות ארכיאולוגיות במקומות רבים ברחבי העולם לאורך כל ההיסטוריה. משמעות השם פדיקור היא טיפול בכף הרגל – פדי בלטינית היא כף רגל (pedis) ואילו קור (cura) פירושו טיפול – ומשמעות זו באה לידי ביטוי במיוחד כשמדובר על פדיקור רפואי.

מה כולל פדיקור רפואי?

הפדיקור הרפואי כולל סדרת פעולות שהתועלת שלהן היא גם אסתטית וגם בריאותית. בין השאר יכלול הטיפול אבחון של בעיות שונות בכף הרגל ובהן למשל פטריות, יבלות ויראליות ומכניות, ציפורניים חודרניות ועוד. 

בנוסף כולל פדיקור רפואי גם הסרה של עור יבש, כלומר תאי עור מתים, מכפות הרגליים, הסרת רקמות עור מיותרות סביב כל ציפורן, פילינג, טיפול יסודי בציפורניים ואם המטופלת רוצה בכך גם מריחת לק. בהקשר זה חשוב להדגיש שהפדיקור הרפואי מיועד גם לגברים שרוצים לשמור על כפות הרגליים שלהם.

ספורטאים

קהל יעד גברי אחד של טיפולי פדיקור רפואי הוא ספורטאים (כשכמובן גם לספורטאיות מומלץ טיפול זה). הסיבה לכך היא העומס הרב שמוטל על כפות הרגליים, כשבנוסף הן סגורות במשך שעות רבות בתוך נעליים ומן הסתם מזיעות לא מעט עקב המאמץ הפיזי. השילוב בין השחיקה לזיעה עלול להוביל לנזקים מסוגים שונים – וכולם יקבלו מענה בפדיקור.

מי שעומד או עומדת על הרגליים שעות רבות מדי יום

באופן דומה לפעילות פיזית, גם עמידה ממושכת על הרגליים מחייבת השקעה רבה בטיפול בכפות הרגליים ובטיפוחן. הפדיקור הרפואי גם מקדים תרופה למכה ומונע ריחות רעים מכיוון הרגליים – ריחות שמקורם בחיידקים שמצטברים על כפות הרגליים ושמועלמים באמצעות הסרת תאי העור המתים.

אנשים עם עור יבש בכפות הרגליים

כל מי שסובל או סובלת מעור יבש בכפות הרגליים מוזמנים לפדיקור – כדי להסיר את אותו עור יבש שעלול לגרום גם לכאבים מיותרים לחלוטין. מעבר לפינוק ולתחושה הנעימה, הטיפול תורם גם להיגיינת העור באזור המועד לפורענות ובכך מקדים תרופה למכה ומונע זיהומים, ריחות רעים, פטריות ועוד נזקים.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email