הסתיידות בכתף

זה לא נעים, לא פשוט, ולעיתים מבהיל, לגלות שטווח התנועה הטבעי שלכם נפגם וכי אתם מתקשים להניע את מפרק הכתף, ובעצם את הזרוע שלכם. קחו נשימה עמוקה, אפילו כמה נשימות כאלו, הרגיעו את הדופק, וקראו בעיון את המאמר הקצר שלפניכם, שיסביר לכם מעט עובדות חשובות על זיהוי, טיפול והחלמה מתופעת הסתיידות בכתף.

ברשומה זו נסביר כמה מהתסמינים הנפוצים המעוררים את החשד להסתיידות הכתף, לצד דרכי הטיפול המקובלות, והיעילות ביותר לתופעה. חשוב לזכור כי בסופו של דבר אין תחליף למפגש אבחון וטיפול על ידי איש מקצוע, אך כדאי להגיע אליו עם מעט ידע, שיעזור לכם לנוע דרך מהלך הטיפול ושיעורי הבית שבוודאי תקבלו.

תסמינים מחשידים לתופעת הסתיידות בכתף

אם אתם סובלים מהתסמינים הבאים, יכול להיות שאתם בעצם סובלים מתופעת הסתיידות בכתף:

  1. הכתף חמה מהרגיל
  2. הכתף שלכם רגישה למגע
  3. ישנה נוקשות ותחושה של שריר תפוס באופן מתמיד
  4. בהנפת היד מעלה אתם חשים כאב חד במיוחד בכתף
  5. אתם מוצאים את עצמכם מקיצים משנתכם עקב כאבים בכתף

רשימת תסמינים זו הינה חלקית, אך מייצגת בהחלט, וישנם אף אלו שיחוו הסתיידות בכתף שלהם מבלי לחוות את הסימנים הנ"ל, ובכל זאת, חשוב לזכור כי תופעות אלו יכולות להתרחש גם שלא במצבי הסתיידות, ולכן יש לעבור אבחון נכון לבעיה.

טיפולים בהסתיידות בכתף

הסתיידות בכתף דורשת טיפול, ויפה שעה אחת קודם. כמו הרבה בעיות רפואיות, הרי שגם הסתיידות הכתף מצריכה טיפול מוקדם, וככל שתתמהמהו המצב עלול, ואף ככל הנראה, יחריף. מסיבה זו, במידה ואתם חווים אחת או יותר מהתופעות ברשימת הסימפטומים הנ"ל, ההמלצה היא לפנות מיידית לרופא המתמחה בכך.

הטיפולים בהסתיידות הכתף מגוונים ומרובים, תחילתם במניעת הכאב ע"י משככי כאבים (שכמובן לא מטפלים בשורש הבעיה), עוברים דרך מתן סטרואידים, וממשיכים בטיפולים בגלי הלם לשבירת ההסתיידות. ניקור תחת אולטרא-סאונד הוא גם אפשרות, ואף, במקרים קשים במיוחד, נשקלת האפשרות לבצע הליך כירורגי להסרת ההסתיידות. במקביל, ולעיתים כתחליף, ניתן להיעזר בטיפול כירופרקטי שיכול, לעיתים, למנוע את הצורך בניתוח.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email