שימוש בשמנים אתרים

 

שימוש בשמנים אתריים נעשה בשלוש צורות עיקריות: בהרחה, בהנחה על העור ובלקיחה פנימית.

בהרחה – ע"י מבער, על דש הבגד מתחת לאף וכד'.

לטיפול בהרחה השפעה רגשית ומנטאלית באמצעות בלוטות הריח המובילה להשפעה פיזית כגון הקלה בהצטננות ובשפעת, בחילות והרגעת מע' העיכול. הרגעת מע' העצבים, הפגת כעסים ודאגות, שינה רגועה שיפור מצב הרוח ועוד ועוד. כמו כן הרחה משמשת אבחון רגישות לריח השמן האתרי.

הנחה על העור – בד"כ משתמשים בשמן אתרי כשהוא מדולל בשמן בסיס. השמנים האתרים הינם חומרים מרוכזים מאד ולמעט שני שמנים אין להניח ישירות על העור אלא בתוך שמן בסיס. אסור לשים שמנים אתרים בתוך קרם קוסמטי או משחה קונבנציונאלית מאחר וחומרים אלו עם השמנים משמשים כמוליכים כימיים דרך העור אל מחזור הדם.

עיסוי בשמנים – הוא למעשה טיפול באיבר הגדול ביותר של הגוף – העור .

אמבטיות – השימוש בשמנים באמבטיה גם דרך פשוטה ויעילה לספוג את השפעת השמנים. שמנים אתרים צפים על פני המים וכך מגיעים אל העור. הטיפול מרגיע ומפחית חרדות, מקל על כאבי שרירים פרקים ומיפרקים, מטפל בבעיות עור ומשפר את מראה העור.

המינון למבוגר 6 טיפות שמנים אתרים ולתינוק 2 טיפות.

לקיחה פנימית – עובר דרך מערכת העיכול כמו כל תרופה. משמש לטיפול במצבים אקוטיים והטיפול נמשך עד שהמצב האקוטי הסתיים (שפעת, כאבי גרון וכד') כלומר מספר ימים בלבד.

בלקיחה פנימית מותרים אך ורק שמנים אתרים טהורים.

שמנים בלקיחה פנימית הינם תרופה לכל דבר וענין ולכן יש לבצע זאת אך ורק בהתייעצות עם ארומתרפיסט מומחה בכל מקרה טיפול זה אסור בתינוקות ופעוטות.

בבליעה – מותר לקחת עד ובין 9-12 טיפות 3 פעמים ביום.בד"כ מספיק טיפה עד שתי טיפות 3 פעמים ביום. אסור לתינוקות ופעוטות.

יש לזכור!

השימוש בשמנים אתריים הוא בדיוק כמו שימוש בתרופה כימית/קונבנציונאלית מאחר והשמן האתרי מכיל את כל הרכיבים הפעילים של הצמח ולכן באותה מידה של יעילות בשימוש יכולה להיות גם רעילות משימוש לא נכון ולכן יש לפנות רק אל מטפל מומחה בארומתרפיה.

לפני טיפול ושימוש בשמנים אתריים יש לבדוק רגישויות ואלרגיות ע"י הרחה של כל שמן. קבלה ודחיה של שמן מהווה כלי אבחון בהתייחס לתכונות אותו השמן.

 

 

 

Comments

comments

סגור לתגובות.