ארומתרפיה במחזוריות

הטיפול והשימוש בארומתרפיה נעשה בדרך כלל במחזוריות – שימוש במשך שלושה שבועות ושבוע הפסקה. בזמן ההפסקה ניתנת הזדמנות לגוף להפנים את הטיפול, להעצים את כוח הריפוי הטבעי ולאפשר שחרור רעלים ופסולת. כמו כן בהפסקה נבדק הצורך בהמשך טיפול.

הטיפול במחזוריות משתלב במחזוריות החיים בכלל: מעגל החיים, יום ולילה, גאות ושפל, זריחה שקיעה וכו' כך גם המחזוריות בגוף האדם: מחזור הדם, הנשימה, מחזור הפריון וכך הלאה.

מתי תהיה הפסקה בטיפול?

אצל כלל האוכלוסיה הפסקה מומלצת היא בשבוע ירח מלא. בשבוע זה יש יותר פעילות בטבע כאילו הכל רועש ועולה כלפי מעלה וכך בגופנו, הפסולת והרעלים יותר פעילים וכתוצאה מכך אנו יותר עצבניים, כועסים, רגישים ולעיתים נוהגים בפזיזיות ובשיקול דעת מוטעה.

בשבוע זה רצוי לא לקחת החלטות קריטיות שיכולות להשפיע לאורך זמן ואם אפשרי ואין זה פיקוח נפש, כדאי לדחות טיפולים קשים, ניתוחים וכד'.

יוצאות מהכלל הן נשים בשנות הפוריות שאצלן ההפסקה הרצויה הינה בשבוע הווסת 'המחזור החודשי' שבו הגוף באופן טבעי מנקה את עצמו ויש לתת לו לעשות זאת ללא הפרעה.

שמנים אתריים ותמציות צמחים מקורם מן הצומח, נספגים בצורות שונות במחזור הדם כמו תרופה אולם בשונה מתרופה וההבדל המהותי הוא באופן שבו הגוף מקבל את הטיפול.

טיפול טבעי ניתן להפסיק בכל עת אולם, בתהליך טיפולי כדאי לעשות זאת במחזוריות ובצורה מסודרת כדי שמצד אחד הגוף יקבל את מסר הטיפול ומצד שני לתת לו אפשרות לשפר ולחזק את כוח הריפוי הטבעי.

יש כמובן להדגיש שהפסקת השימוש בתרופה קונבנציונאלית לשבוע ימים עלולה לשבש את כל הטיפול ואפילו להיות מסוכנת ולכן אין כאן בשום אופן המלצה לעשות זאת עם תרופו קונבנציונאליות שהם בפיקוח הרופא המטפל.

שמנים אתריים טהורים בלקיחה פנימית משמשים לטיפול רק במצבים אקוטיים ולמספר ימים ולכן עניין המחזוריות לא מתאים למצבים אלו. כאשר המצב אקוטי מטפלים לזמן קצר כדי להתגבר על המשבר ומשעבר מפסיקים את לקיחת השמנים.

שמנים בבליעה רק דרך ארומתרפיסט מומחה.

לעומת זאת שימוש בתמציות צמחים בלקיחה פנימית מיועדת יותר למצבים כרוניים ולזמן ארוך וזאת נעשה במחזוריות כמו גם אם מערבבים שמנים אתרים ותמציות צמחים, חליטות, טיפות במים וכד'.

במריחה ובהנחה על העור, במידה ויש צורך בשימוש שוטף בשמנים, כמו בתערובות שונות לכאבים, רצוי גם לעשות הפסקה לכמה ימים.

השימוש בהרחה גם הוא נעשה במחזוריות.

השימוש בהדפה במבער או שימוש בשמנים באמבט לא מחייב הפסקה אלא אם הוא נעשה לזמן ארוך ולא בשימוש מזדמן.

איך לוקחים

 

 

Comments

comments

סגור לתגובות.